СПЕКТАКЛЬ, ЯКОГА НЯМА

Спектакль, якога няма. Літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа. г. Мінск, 2018 г.

20 верасня ў 17.30 Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа запрашае на прагляд відэаверсіі спектакля «Сымон-музыка», прымеркаваны да 100-годдзя выдання паэмы. Запіс спектакля быў зроблены 21 лістапада 2015 года падчас апошняга юбілейнага паказу ў Нацыянальным акадэмічным тэатры імя Янкі Купалы.

У гасціннай залі Дзяржаўнага літаратурна-мемарыяльнага музея Якуба Коласа наведвальнікаў чакае ўтульная атмасфера, унікальныя кадры і незабыўныя эмоцыі ад аўтарскай сцэнічнай інтэрпрэтацыі вядомай паэмы “Сымон-музыка” народнага паэта Беларусі Якуба Коласа.

Чакаем усіх аматараў мастацтваў славеснага і тэатральнага!
Кошт уваходу – 2,50 р.

Адрас: Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа запрашае на п вул. Акадэмічная, 5 (ст.м. «Акадэмія навук»).
Тэлефон для даведак: Дзяржаўны літаратурна-мемарыяльны музей Якуба Коласа запрашае на п 8(017) 284 17 02.
Сайт музея: http://yakubkolas.by.
Мы ў сацсетках: